Judo Závišice – květen 2022

VC Prachatice

Předminulou sobotu 21.5. se uskutečnila VC v Prachaticích. V závišických barvách se zde pod vedením trenéra Pepy Babiáře představili mladší žáci Rauf Guliev a Vojtěch Buchta.

Vojta si ve váze do 42kg sice připsal 3 výhry ve skupině, ale bohužel do vyřazovacích bojů nepostoupil a obsadil konečné 3 místo ve skupině.

Naopak Raufovi se ve váze do 46kg dařilo o poznání lépe. Po 4 suverénních výhrách si připsal pouze jednu porážku a obsadil ve své váhové kategorii skvělé 2 místo. 

VC Pardubice

V sobotu 28.5. se stejná sestava doplněná o dorostence Tadeáše Bartka vydala na VC do Pardubic. 

Ve velmi silně obsazené váze do 42kg se Vojta Buchta neztratil, když dokázal porážet zkušenější soupeře. Nakonec po dobrém výkonu skončil na 7 místě. 

Ve váze do 46kg se představil Rauf Guliev. Po znovu suverénních výhrách, kdy Rauf své soupeře dokázal házet na krásné iponny, postoupil až do finále. V něm po velkém souboji padl a tak bral skvělé 2 místo. 

V dorostencích ve váze do 73kg se pral na pardubickém tatami Tadeáš Bartek. Po úvodní porážce se následně dokázal probojovat až do souboje o 3 místo. V těsném souboji nakonec padl a zůstal tak pod stupni vítězů na děleném 5 místě.