Mladí fotbalisté ze Závišic se neztratili

Druhou sezónou hrají kluci ze Závišic spolu se svými vrstevníky z Rybího fotbalovou soutěž mladších žáků. Letošní podzimní část odehrál tým TJ Rybí, za který aktuálně nastupuje desítka závišických kluků, na výbornou. Z devíti utkání v sedmi zvítězili, jednou remizovali a pouze jednou odešli ze hřiště poraženi. Před jarní částí tak mladým fotbalistům patří krásné druhé místo, pouze dva body za vedoucím týmem ze Štramberku a s velice aktivním skóre 44:11.

Velkou zásluhu na výsledcích týmu mají trenéři Jiří Petr, Tomáš Bajer a Honza Bartoň. Za úspěchem samozřejmě stojí především disciplína a nasazení mladých fotbalistů, svůj podíl na něm mají ale také rodiče a fanoušci, kteří v každém zápase kluky povzbuzují a hlasitě jim fandí. Poděkování náleží rovněž všem těm, kteří mládežnický fotbal podporují, díky nim mají fotbalisté reprezentativní výbavu a zázemí či několikadenní soustředění.

„Spojení sil“ považuje za funkční a především přínosné pro děti i TJ Závišice a obec. V Závišicích třetím rokem funguje fotbalová přípravka, kterou absolvovali i kluci, kteří nyní nastupují za Rybí. „Kemp“ vychovává další nadějné fotbalisty a fotbalistky z obou obcí pod vedením Martina Oborného,  Mojmíra Paly ml. a Jakuba Krpce. Z debat ve fotbalových kuloárech jasně vyznívá, že nám tento model závidí nejedna obec potýkající se s nedostatkem zájemců o tento krásný sport.

Bližší informace o trénincích a kontakty na trenéry jsou publikovány na www.tjzavisice.cz

Pavel Boháč