Ohlédnutí za sportovním dnem 2021

Dne 11.9.2021 se na sportovním hřišti uskutečnil Sportovní den pořádaný členy TJ Závišice. Jeho účelem bylo jak osobní setkání členů, ale i nečlenů spolku TJ, tak i drobné sportovní aktivity. Pro malé účastníky byly připraveny aktivity a soutěže a také velký skákací hrad, který si děti náležitě užily. Pro všechny zájemce byl připraven stánek místního oddílu Juda kde si na tatami mohli malí i velcí zájemci  pod vedením zkušených instruktorů vyzkoušet techniku a chvaty tohoto bojového umění. Odpoledne se odehrálo fotbalové utkání mezi zájemci z řad mužů. Na program této sportovní akce byl zařazen i Závišický pedál v jeho „mini“ verzi, jelikož se tento rok nekonal z důvodu protipandemických opatření v obvyklém termínu.

Během celého dne se na místním běžeckém oválu konal tzv. maratónský běh. Účelem této aktivity bylo zapojit co nejvíce přítomných účastníků do pohybu, který byl za poslední rok z důvodu protipandemických opatření značně omezen. S motem „každé odběhnuté kolo se počítá“ se do běhu zapojilo přibližně 200 účastníků. Každý z účastníků uběhl minimálně 1 kolo tartanového oválu (=150m), ale ve většině případů se jednalo o více kol ať už uběhnutých najednou nebo po částech během celého odpoledne. Pro splnění celkové délky maratónu bylo nutné uběhnout 281 kol, což se nejenom podařilo, ale i značně překročilo. Celkem bylo uběhnuto 1005 kol, což činí 150,75 km a to se rovná délce 3,5 maratónu. Věkový průměr účastníků činil 25,5 let, ale věkové rozpětí běžců bylo velice široké od nejmladšího účastníka ve věku 10 měsíců až po nejstaršího účastníka ve věku 71 let.

I díky pěknému, slunečnému počasí se tento sportovní den vydařil. Zájem o maratónský běh velice převýšil naše očekávání a věříme, že se i díky ostatním aktivitám všichni účastníci tohoto sportovního dne dobře pobavili a svou účastí podpořili zájem o pohyb napříč všemi generacemi.