úspěchy oddílu JUDO – v roce 2019

Václav Jašek má zlato z Athén!

Atény Řecko Václav Jašek 1. místo

Další úspěch si připsal na své konto závišický junior Václav Jašek. Spolu s hranickými judisty se zúčastnil mezinárodního turnaje v řeckých Athénách. V mezi muži zazářil v nejtěžší kategorii nad 100 kg. I přes velkou nervozitu porazil své dva řecké soupeře vždy na ippon v základním čase a po zásluze si mohl vystoupat na nejvyšší pozici stupňů vítězů. Se zlatou medailí na krku si pak na jihu Evropy zaslouženě vychutnal českou hymnu!

——————————————————————————————————————–

Rýpar i Hanzelka brali shodně bronz

V sobotu 9. února bojovali závišičtí judisté na dvou frontách na opačných stranách naší republiky. Radek Rýpar na Českém poháru v Praze a Filip Hanzelka v Olomouci na turnaji Olympijských nadějí. Radek Rýpar měl ve své váze do 60 kg hned na úvod těžký los, když v prvním utkání nastoupil proti výbornému slovenskému reprezentantovi Daliboru Jurčovi z Dukly Banská Bystrica. Nakonec bylo ale obávané entrée vítězné. Skvěle dotažená uči mata znamenala důležitý postup do dalšího kola. Tady se střetl s Tomášem Kalafusem z Ústí nad Labem. Neustále stupňovaný tlak závišického borce se podepsal třemi tresty za pasivitu, což znamenalo opět vítězství na ippon. V dalším zápase s libereckým Drahoňovským zůstal Rýpar na vítězné vlně, a po chvatu sode curi komi goši se propracoval až k boji o finále. V tomto zápase s hranickým Tomášem Beranem už sice Radek Rýpar prohrál, ale i tak si po zásluze z tohoto prestižního turnaje odváží cenný bronz.

Filip Hanzelka 3.místo, Pohár nadějí Olomouc 9.2.2019

Filip Hanzelka si na svém prvním letošním turnaji potřeboval otestovat, jak je na tom s formou na tuto sezonu. Do kolotoče závodů vstoupil hned na ostro do silně obsazeného dorosteneckého turnaje v Olomouci. V úvodním zápase s Janem Ježkem z Nového Bydžova zaútočil nejprve chvatem uširo ukemi a pak po výborné práci na zemi nasadil držení sankaku, které mu přineslo vítězství na ippon. Ve druhém zápase s plzeňským Matějem Mecem strávil závišický judista na tatami pouhých sedm sekund, když hned první nástup na sode curi comi goši dokázal přeměnit na ippon. V následném zápase proti Slováku Eriku Kazankovi opět Hanzelka prokázal, že tvrdá zimní příprava přináší své ovoce. Po nožní technice ouči gari, předvedl ukázkovou práci na zemi a po dobře nasazené páce sec musel Kazanek vzdát. Následné utkání o finále pak bylo z kategorie smolných. Dlouho vyvíjený tlak na Tomáše Janečka z Bruntálu stále nepřinášel bodovanou akci. Až nevinně vyhlížející Janečkův kontr byl ohodnocen na wazari a ten si získaný náskok zkušeně pohlídal až do závěrečného gongu. Na závěr si ale závišický judista spravil náladu, když v posledním zápase s přehledem porazil s plzeňského Le Duc Thanga a v  Olomouci si mohl vystoupat na stupně vítězů pro bronzovou medaili.

——————————————————————————————————————–

Radek Rýpar bronzový v Dánsku

Vejle,Dánsko,17.2.2019

V neděli, 17. února, se Radek Rýpar zúčastnil s českou reprezentací populárního turnaje v dánském Vejle. V náročných zápasech, kdy konkurenci tvořili borci z celé Evropy i z kolébky juda Japonska se závišický judista neztratil. Přes kvalitní soupeře se dokázal probít až do finálových bloků, kde obsadil skvělé třetí místo! Bohužel, kromě bronzové medaile si z této severské země odvezl i zlomenou ruku, která jej teď vyřadí na čtyři týdny z přípravy před republikovým šampionátem.

——————————————————————————————————————–

Jan Michálek má stříbro z krajského přeboru

Úspěšnou premiéru na mistrovské soutěži má za sebou závišický Jan Michálek. Na krajském přeboru mladších žáků v Raškovicích bojoval ve váze do 34 kg. V prvním utkání porazil Agnana Mathéo z Nového Jičína a k cestě do finále jej čekal Tobias Mec z Orlové. Toho po stále nerozhodném průběhu nakonec porazil na body. Následoval finálový duel o titul. K závišickému borci přibyl vítěz z druhé strany pavouka ostravský Václav Bečka. Ten byl po celou dobu aktivnější, a když Michálek stále nemohl překonat jeho dobrou obranu, byl rozhodčími nakonec po právu uznán za vítěze Bečka. Jan Michálek si ke skvělé stříbrné medaili připsal nejenom důležité body do klíče k postupu na mistrovství České republiky mladších žáků, ale i mnoho cenných zkušeností do dalších zápasů.

Jan Michálek, 2. místo, KP Raškovice, 11.5.2019

——————————————————————————————————————-

Čoko turnaj přípravek ve Frýdku Místku

ČOKO turnaj Frýdek Místek, 26.1.2019

Úvodní turnaj sezony mají za sebou také závišičtí benjamínci. V posledním lednovém víkendu bojovali na Čoko turnaji přípravek ve Frýdku Místku. Zlatou medaili za bezchybný výkon si odvezl Prokop Kudělka. Stříbrný kov brala Markéta Čapková a Kristián Horák a z  bronzu se pak radovali Klára Brusová, Veronika Čapková, Anastázie Kudělková a Ladislav Bajer.