Judo Závišice – říjen 2022

8.10.2022 – Velká cena Karviné

V sobotu 8.10 se konal  tradiční turnaj benjamínků a žáků v Karviné. Za náš oddíl se turnaje zúčastnila početná skupinka 7 judistů. 

Martin Durák ve váze do 24kg jel sbírat především zkušenosti. I když zaznamenal 3 porážky ve skupině, tak přesto předvedl pěkný výkon a v konečném pořadí skončil na 3. místě. Jako druhý se představil Kryštof Talpa ve váze do 27kg. Kryštofovi se dařilo o něco lépe, když si připsal jednu výhru a dvě porážky. Skončil taktéž na 3.místě.  Ve váze do 28kg se prala Veronika Žabenská. Verča měla tu smůlu, že byla nalosována do skupiny kde byli samí kluci. I přesto předvedla dobrý výkon a nedala svou kůži zadarmo. Po 4 porážkách pak zůstala mimo medaile. Bohužel stejný případ potkal i sestru Dominiku, která ve své váze do 30kg narazila taky na samé kluky. A po 4 prohrách ve skupině na medaili nedosáhla.  Ze sourozenců Žabenských se jako poslední představil na tatami Kryštof ve váze do 42kg. Měl 4 soupeře ve skupině, ve které si připsal 2 výhry a 2 porážky. Tato vyrovnaná statistika mu v konečném hodnocení vynesla 3. místo. Jako poslední se prali sourozenci Burgetovi. Mladší Nela ve váze do 31kg si zapsala do tabulky 1 vítězství a 2 porážky a skončila na 3. místě. Její starší brácha Václav bojoval ve váze do 37kg. I když si připsal na své konto 2 výhry a 2 prohry, tak se bohužel nedostal do bojů o medaile.

Suma sumárum jsme si z Karviné odvezli čtyři 3. místa a spoustu zkušeností do dalších závodů.


9.10.2022 – Krajský přebor mladších a starších žáků

O den později v neděli 9.10. se pro starší a zkušenější závodníky konal přebor Moravskoslezského kraje pro mladší a starší žáky. Do bojů zasáhla pětice našich judistů. V mladších žácích nastoupili Matěj Olajoš, Štěpán Michálek, Vojtěch Buchta a Rauf Guliev. Matěj se pral ve váze do 34kg. Probojoval se až do semifinále. Tady svedl souboj se soupeřem z Judo Beskydy ve kterém smolně prohrál. V boji o 3 místo nestačil na Hrdého z Bohumína a skončil na děleném 5.místě.  Štěpán šel o váhu výše do 38kg. V tabulce měl před sebou 5 zápasů. Bohužel si hned v prvním zápase obnovil zranění kolena a to jej vyřadilo z dalších bojů. Vojta se rval ve váze do 42kg. Tato váha bývá nejkvalitněji a nejvíce obsazená a nejinak tomu bylo i zde. První zápas Vojta prohrál, ale soupeř jej vynesl do oprav. V opravách si Vojta počínal skvěle když se po 2 výhrách propracoval až do boje o 3. místo. Zde svedl o bronzovou medaili souboj s judistou z Baníku Ostrava. Po těsné porážce bral dělené 5. místo. Jako poslední mladší žák nastoupil Rauf a to ve váze do 46kg. Rauf jako jeden z favoritů váhy se probil do semifinále, kde po kontroverzním rozhodnutí prohrál. Částečně si spravil chuť v boji o 3. místo které opanoval. 

Ve starších žácích jsme měli jedno želízko v ohni v podobě Jana Michálka. Honza nastoupil ve váze do 50kg, kde měl před sebou 3 zápasy ve skupině. První 2 zápasy vyhrál a o první flek svedl souboj s Bečkou z Baníku Ostrava. Oba dva už se potkali hodně krát a na tatami to bylo vidět. Z výhry se nakonec radoval soupeř a Jenda si z Raškovic odvezl titul vicemistra Moravskoslezského kraje. 

Závišické judo si z krajského přeboru žáků odvezlo 1x 2.místo, 1x 3. místo a 2x 5.místo.


15.10.2022 – Turnaj benjamínků Štramberk

Pro benjamínky se v sobotu 15. října konala malá cena Štramberku. Z našeho oddílu jsme do Štramberku vyslali 3 závodníky: Kryštofa Talpu, Martina Duráka a Nelu Burgetovou. Nela se prala ve váze do 30kg. Po dvou porážkách ve skupině se bohužel do další fáze turnaje nepodívala a medaili tentokrát nezískala. Kryštof se objevil ve váze do 27kg. Svůj úvodní zápas vyhrál, avšak v dalších bojích se mu už nedařilo. Přesto vybojoval 3. místo. Jako poslední v závišických barvách nastoupil Martin a to ve váze do 23kg. Ve skupině měl 2 soupeře a po jedné výhře a jedné prohře skončil na 2. místě.


15.10.2022 – Velká cena města Polná

Ve stejný den, avšak o kus dále se konala Velká cena města Polná. V závišických barvách se zde představilo duo Vojtěch Buchta a Rauf Guliev. Oba borci startovali tentokrát ve stejné váhové kategorii do 46kg. Vojta v této váhové kategorii startoval poprvé a především sbíral zkušenosti. Ve své skupině vyhrál jeden zápas a v boji o postup těsně prohrál. do finálového bloku se nedostal. Zato Rauf v této kategorii startuje pravidelně a svou skupinu suverénně vyhrál. V semifinále nezaváhal a v boji o zlato změřil síly s dačickým Plockem.

Tohoto soupeře už dokázal porazil ve skupině, avšak ve finále se role prohodily a z tatami odcházel vítězně Plocek. Rauf bral stříbrnou medaili.


29.10. 2022 – Školení trenérů Olomouc

V sobotu 29.10 se v Olomouci konalo školení trenérů pod vedením Gena Yonenagy a Jiřího Vaňka. Tohoto semináře se z našeho oddílu zúčastnili: Libor Kahánek, Adam Kahánek, Pepa Babiař, Ondřej Číp a Radek Honč. V rámci semináře byla předvedena a ukázána nová metodika trénování a směr, kterým se chce nové vedení českého juda do budoucna ubírat. Trenérům byly zároveň prodlouženy trenérské licence.