Judo Závišice – září 2022

3.9. 2022 O pohár olympijských nadějí Dobrá

Jako první se na turnaji předvedl nejmladší z naší výpravy Kryštof Talpa. Ve své váze do 28kg se po 2 porážkách ve skupině do dalších bojů nepodíval.

V mladších žácích jsme měli dvojí zastoupení v podobě Štěpána Michálka a Raufa Gulieva. Štěpánovi se v nabité váze do 38kg moc nevedlo, když po první porážce v pavouku přidal i druhou prohru v opravách a ze závodů odjel bez medaile. Rauf ve váze do 50kg si vedl o poznání lépe .Předvedl opět bravurní výkon a 2 výhry mu vynesly 1 místo. 

Ve starších žácích váze do 50kg se předvedl na žíněnce Jan Michálek. Ve váze měl 1 soupeře se kterým jednou vyhrál a jednou prohrál. O umístění tím pádem musel rozhodnout 3 zápas, který Honza bohužel prohrál a skončil na 2 místě.

V dorostencích ve váze do 81kg se pral Tadeáš Bartek. V tabulce zaznamenal 3 jasné vítězství na ipon a po zásluze bral 1 místo.


24.9.2022 Velká cena Ostravy

V mladších žácích se v Ostravě představili 3 závišičtí judisté. Štěpán Michálek, Vojtěch Buchta a Rauf Guliev. Jako první šel na tatami Štěpán ve váze do 38kg. Bohužel hned první zápas mu nevyšel a následně byl z turnaje vyřazen. Vojta Buchta se pral ve vyšší hmotnostní kategorii do 42kg. Ve velmi silné konkurenci to ani jemu na nejlepší nestačilo a po úvodní prohře se do dalších kol nepodíval. Čest závišického juda v mladších žácích zachraňoval Rauf ve své váze do 46kg. Po 3 suverénních výhrách se propracoval v pavouku až do finále, ve kterém svedl skvělý souboj s Ionovem ze Slezanu Opava. Těsně před koncem časového limitu Rauf svého soupeře hodil na ipon a ovládl svou hmotnostní kategorii.

Ve starších žácích jsme měli zastoupení v podobě Jendy Michálka. Ve svojí standartní váze do 50kg se znova potkal se soupeřem z předchozího turnaje. Tentokrát svého soupeře 2x porazil a oplatil mu porážku. Svou váhovou kategorii vyhrál.


24.9.2022 Mistrovství České republiky veteránů Praha

Mistrovství  České republiky veteránů se za závišické judo zúčastnil Pepa Babiář. V kategorie M1 a ve váze do 73kg měl v tabulce 2 soupeře. V prvním zápase se pral s Pacákem ze Sokolu Praha Vršovice. Celý zápas měl plně pod kontrolou. Nakonec soupeře upáčil a vyhrál na ipon. Ve druhém zápase jej čekal Chalupník ze Spartaku Třebíč. I v tomto zápase Pepa nenechal nic náhodě a bez problému zvítězil. Což znamenalo, že se pro rok 2022 stal mistrem České republiky!! Velký úspěch pro závišický oddíl.